Учасники Перших Загальних Зборів Фундації Досліджень Лемківщини.
Нью Йорк, 29 Листопада 1980 р.
Сидять зліва направо: А. Лозинський, Б.Чайківський, І. Гвозда, М. Дупляк, М.Мицьо. Стоять зліва направо: М.Шашкевич, невідомий, І.Полянський, М.Фарбанець, М.Чухта, С. Гованський, Д. Барна, І.Пециляк, М.Кухта, О.Питляр, С.Барна, В.Скомський, А.Моряк, М.Кавчак

Діяння Фундації Дослідження Лемківщини в Америці.

Наприкінці 1976 року, з ініціативи д-ра Івана Гвозди, тодішнього голови Світової Федерації Лемків й завдяки старанням тодішнього голови Крайової Управи Організації Оборони Лемківщини Мирона Миця, була заснована Фундація Дослідження Лемківщини в Америці, котра мала б бути звільнена від державних податків, так звана ( Non profit tax exempt organization).

​17-го грудня 1976 року, при допомозі адвокатської фірми Флис-Лозинський до уряду штату Нью Йорк було внесено заяву про створення інкорпорації під назвою Фундація Дослідження Лемкіовщини (ФДЛ).

​І так, 10-го лютого 1977 року, ФДЛ була офіційно зареєстрована, а 12-го березня цього ж року відбулися перші засновуючі збори, де було вибрано першу Раду Директорів в склад якої ввійшли: д-р. Іван Гвозда, Василь Майкович, Петро Гарайда, Дмитро Барна, Михайло Шашкевич, Микола Грицковян, Юліян Котляр, Іван Блиха, Іван Полянський та Михайло Фарбанець а очолив Мирон Мицьо, котрий і був головою до 20-го листопада 1993 року. Від 20-го листопада 1993 року до 12-го листопада 2000 року, головою був Володимир Кікта. Від 12-го листопада 2000 року до відходу у вічність головою ФДЛ був Стефан Гованський. 6 жовтня 2013 року головою був обраний Андрй Хомик.

​14 серпня 1981 року Фундація Дослідження Лемківщини одержала “Tax Exempt Status under Section 501 (c) (3) of IRS Code” і є звільнена від державного оподаткування.

Основними завданнями ФДЛ є:

  1. Зберігати ідентичність, культурне надбання і традиції лемків і Лемківщини, як невід’ємної частини України (по обох сторонах Карпат).
  2. Забезпечувати фінансово і морально науковців, чи студентів, які досліджують проблеми Лемківщини або спеціялізуються в ділянках, що посередньо, чи безпосередньо, відносяться до лемкознавства, як також інституції, які сприяють науковим дослідженням в таких ділянках.
  3. Публікувати, і розповсюджати публікації вищезгаданих напрямків.
  4. Для забезпечення виконавства прийнятих завдань – організовувати збірки фондів у формі готівки, нерухомого й рухомого майна, та приймати допомогу у формі дарунків, посмертних дарів і т.п.

Від часу заснування ФДЛ минуло близько 40 років. Багато доброї роботи було здійснено і завдяки тим, хто створив її, Фундація видала багато матеріялів про Лемківщину.